2SD300C17A4
Mfr.Part #
2SD300C17A4
Manufacturer
Power Integrations
Package/Case
Datasheet
2SD300C17A4
Description
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 1700V
Stock
63
Manufacturer :
Power Integrations
Product Category :
Gate Drivers
Channel Type :
Current - Peak Output (Source, Sink) :
30A, 30A
Driven Configuration :
Half-Bridge
Gate Type :
IGBT
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
Input Type :
Logic Voltage - VIL, VIH :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Drivers :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Rise / Fall Time (Typ) :
Supplier Device Package :
Voltage - Supply :
14V ~ 16V
Datasheets
2SD300C17A4
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
    DIODE ARRAY GP 200V 5A TO252
    DIODE RECT GP 300V 10A TO263
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 300V TO247
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 300V TO220
    DIODE ARRAY GP 200V 10A TO252
    DIODE CC 150V 5A DUAL TO252
    DIODE CC 150V 5A DUAL TO-220AB
    DIODE ARRAY GP 200V 5A TO220AB
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 600V TO220